Mercedes-Benz EQC 4×4’ün garip prototipi. İlginç Mercedes 4×4² prototipine yakından bakın. Yeni Mercedes Benz EQC prototip.

Mercedes-Benz EQC 4×4, geçen senenin Ekim ayında bir konsept olarak karşımıza çıkmıştı. Mercedes bu prototip aracının sürülebilir olduğunu söylemiş olsa da, modeli seri üretime geçirmek gibi bir planı olmadığı açıklamıştı. Fakat internete düşen yeni casus görüntüler, bunun tam tersini işaret ediyor olabilir.

Mercedes-Benz EQC 4x4

Mercedes’in diğer yeni modelleri ile birlikte test sürüşüne çıkan araba, şimdiden tüm dikkatleri üzerine toplamış durumda.

Yeni çıkan konsept modeli böyle kullanılırken görmek oldukça şaşırtıcı

Maalesef Mercedes’in bunu yapıp yapmayacağını henüz kesin olarak bilmiyoruz. Fakat aracı test halindeyken görme fırsatı yakalamak, aracın boyutları hakkında çok daha net bir fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Klasik kardeşinden tam olarak 293 milimetre daha yüksekte olan model, G-Serisi’nden bile daha yükseğe konumlandırılmış.

Mercedes-Benz EQC 4x4 görselleri

Aslında bu yeni model direkt olarak fuara çıkan konseptin ta kendisi olabilir. Kamuflaj olmayan test aracın üretime girip girmeyeceğini söylemek zor olmasa gerek. EQC’nin her köşesinde bulunan 4×4² logosu, geniş çamurlukları ve lastikleri ise hala kafa karışıklığına neden oluyor.