Nissan, sıfır araç kokusu işini biraz fazla ciddiye alıyor. Yeni ürettiği araçların kokularını mühendislere test ettiriyor.

Nissan Mühendisleri Yeni Otomobil Kokusu Üzerinde Çalışıyor

Bütün gün araç kokladığınızı düşünün. Tıpkı yeni kitap kokusu gibi yeni araç kokusu da otomobil severlerin vazgeçemediği ender zevklerden.

Nissan Sıfır Araç Kokusu Testi

Bu kokunun COVID-19 salgınıyla kalmayacağı söyleniyor. İşte bu nedenle çalışmalar ve testler Nissan markasının her zaman yeni otomobil kokusu olmasını sağlayacak.

Nissan Yeni Otomobil Kokusu Yapımı

Söylentilere göre Japon üretici bu zevk hissiyatı için burnu hassas bir mühendise bu işi vererek tüm araçları koklamasını istemiş.

Nissan Yeni Otomobil Kokusu testi

Peter Karl Eastland, markada mühendis olarak çalışıyor. Nissan’ın “koku” bölümünden sorumlu olan Eastland, aşırı hassas bir buruna sahip olduğu için bu bölümün sorumlusu olmuş. Gerçekten uzmanı olmak isteyebileceğiniz bir meslek. Ayrıca Eastland, Leicester Üniversitesi‘nin Kimya ve Adli Tıp bölümünden mezun olmuş.

Nissan Sıfır Araç Kokusu

Eastland bu iş için tek koklayıcı değil. Nissan’ın bünyesinde hem Amerika’da hem de Japonya’da bu işi yapan mühendisler bulunuyor. Kısacası yeni otomobil kokusu arayanlar için Nissan iyi bir seçenek denilebilir.

Etiketler :