Oyak Renault üretime ara veriyor. Tüm dünyada devam eden çip krizi, herkesi olduğu gibi Renault grubu da etkiledi ve haberler peş peşe geliyor.

Bütün otomotiv sektöründe dünya genelinde yaşanan ve birçok markayı sıkıntıya sokan çip krizi, Renault’u da etkilemiş durumda. Bu problem nedeniyle Oyak Renault, global bazda herkesi etkileyen çip krizi sebebiyle 18 Ekim ile 4 Kasım arasında üretime ara vereceğini paylaştı.

Aynı zamanda otomotiv devi, elektronik bileşenlerin yarattığı tedarik sorunundan ötürü Bursa’daki fabrikasında bir hafta üretim yapıp, bir hafta yapmayacağını da belirtti. Daha önceden biliyoruz ki, Oyak Renault 16 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında çip tedariğindeki sorunlar sebebiyle üretime uzun süre ara vermişti. Bugün yapılan açıklamaya göre ise, 18 Ekim ile 4 Kasım tarihleri arasında üretime tekrar ara vereceğini herkesle paylaştı.

Yukarıda Oyak Renault’un16 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında çip tedariğindeki sorunlar sebebiyle üretime uzun süre ara verdiğini, bugünden itibaren de 18 Ekim ile 4 Kasım arasında da üretime ara vereceğinden söz etmiştik. Açıklanan bu tarihler arasında sadece 25-26-27 Ekim’de 3 gün üretim yapılacağını da belirtelim.

Bunun yanında üretime verilecek araları çalışanlarına attığı mesaj ile belirten Oyak Renault, motor ve vites montaj hattı ile dökümhane ve batarya montaj hattında ise üretim yapılmayacak tarihleri de detaylı bir şekilde açıkladı.

Etiketler :