Porsche Cayman GT4 RS son testleri tamamladı. Nürburgring’de normal GT4’ten 23.6 saniye daha hızlı.

Porsche 718 Cayman GT4 RS, Stuttgart’ta iyi saklanan bir sır olmadı. Kartal gözlü casus fotoğrafçılar, arabayı birkaç kez test ederken yakaladı, ancak sonunda arabanın resmi lansmanına yaklaşıyoruz. Bugün otomobil üreticisi, yeni spor otomobilin önümüzdeki ay piyasaya çıkmasından önce son testlerini tamamladığını duyurdu. Porsche ayrıca yeni üst düzey Cayman modelinin fotoğraflarını da paylaştı.

Porsche Cayman GT4 RS pist görüntüleri

Araba pek çok kez kamuflaj olmadan görüntülendi, bu yüzden arabanın tasarımı o kadar da şaşırtıcı değil. Agresif, ancak basit bir ön uç tasarımı ve ortalama görünümlü bir spoyler ile tam beklediğimiz gibi görünüyor. Porsche’nin modeli RS rozetine layık hale getirmek için nasıl değiştirdiğiyle ilgili ayrıntılar, muhtemelen önümüzdeki ay otomobilin tanıtımıyla birlikte gelecek.

Porsche Cayman GT4 RS Son Testler

Porsche’nin Yöneticileri GT Modeli için:

Geliştirme sırasında, 718 Cayman GT4 RS’ye gerçek bir RS’yi karakterize eden her şeyi verdik: Hafif yapı, daha fazla yere basma kuvveti, daha fazla güç ve elbette daha da yüksek düzeyde tepki ve sürücü girdilerine geri bildirim dedi.

Andreas Preuninger.

Nordschleife’ın harika tur süresi, sürüş dinamiklerindeki bu iyileştirmelerin ne kadar net bir şekilde fark edildiğinin etkileyici bir kanıtı.

Bu iyileştirmeler, performansta gerçek dünya artışlarına dönüşüyor. Porsche marka elçisi ve geliştirme sürücüsü Jörg Bergmeister, coupe’yi Nürburgring-Nordschleife pistine götürdü ve 20,6 kilometrelik (12,8 mil) daha kısa turu 7:04.511 dakika. Normal Cayman GT4’ten 23,6 saniye daha hızlı tamamladı. Porsche, bir yarış koltuğu ve Michelin Pilot Sport Cup 2 R lastikleri ekleyerek sürücü güvenliği için otomobili modifiye etti, ancak lastikler mevcut bir seçenek olacak.

Porsche Cayman GT4 RS pistte

GT4’ün Porsche’nin 4.0 litrelik düz altı motorunu kullandığını bilmemize rağmen, güç aktarma detayları bir sır olarak kalıyor. GT4’te motor 414 beygir gücü (308 kilovat) ve 309 pound-feet (418 Newton-metre) tork üretiyor, ancak GT4 RS’de 500 hp (372 kW) ürettiği söyleniyor. Etkileyici tur süresi, GT4 RS’nin bir performans yumruğunu paketlediğini gösteriyor.

Etiketler :

,