Daha düşük bir fiyat etiketi ve daha fazla bagaj alanı ile tamamen elektrikli Porsche Taycan 4S Cross Turismo. Yeni Porsche Taycan 4S Cross Turismo incelemesi.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo stop lambaları

Yeni Porsche Taycan 4S Cross Turismo

Daha uygun fiyatlı Porsche Taycan 4S Cross Turismo’nun tasarımı diğer versiyonları aratmıyor. Hala yeterince hızlı, yakışıklı, konforlu ve bol miktarda teknoloji sunuyor.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo görüntüleri

Ülkemiz hala pahalı bir makine, ancak sürüş deneyiminin kalitesi, iç tasarımı ve teknolojisi, bu fiyatın karşılığını veriyor. İyi bir konfora sahip daha pratik station wagon gövde stiliyle Taycan, hiç bu kadar çekici olmamıştı.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo görselleri

Daha uygun fiyatlı dediğimiz Taycan’ın fiyatı, 88.270 £ ‘dan başlıyor ve üzerindeki oyuncaklarla birlikte 102.961 £‘ya kadar uzanıyor.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo fotoğrafları

Maksimum 277 mil menzil sunan 93.4kWh Performance Battery Plus‘a sahip oluyorsunuz. 270kW‘a kadar DC şarj özelliği ile yeterince hızlı. Taycan’ın 800v elektrik mimarisi sayesinde yüzde 80 şarj 23 dakikadan az sürecek. Ayrıca ekstra 1.179 £ karşılığında 22kW AC yerleşik şarj cihazını da tercih edebilirsiniz.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo iç mekan

Daha güçlü kardeşleriyle karşılaştırıldığında, performans konusunda biraz geride kalabilir. Ancak aşırı yüklemede maksimum 570 hp (aksi takdirde 490 hp), 0-100 kmh 4.1 saniye, 650 Nm tork üretiyor.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo iç tasarım

Ayrıca, bu torkun her iki aksa da anında dağıtılması göz önüne alındığında, içten yanmalı motorlu bir arabada olduğu gibi turboların biriktirilmesini veya devrin en yüksek güce yükselmesini beklemeniz gerekmiyor.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo bilgi eğlence sistemi

Ara hızlanmalar hala inanılmaz derecede hızlı ve üstün nitelikli bir şasi tarafından kontrol ediliyor. Taycan, tüm formlarında EV’lerin karakter sahibi olabileceğini ve eğlenceli olabileceğini kanıtlıyor. Cross Turismo da bunun en iyi örneklerinden biri.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo arka koltuklar

Porsche Taycan 4S Cross Turismo, standart Taycan sedan ile karşılaştırıldığında 20 mm veya 1.161 £ fark ile Off-road Tasarım Paketi ile donatılmış versiyonlarında 30 mm daha yüksek.

Güç dağıtımı çoğunlukla pürüzsüz olsa da, virajlarda yavaş yavaş giderken aniden hızlanmak isterseniz, Cross Turismo ileri atılmadan önce arkaya monte edilmiş iki vitesli şanzımanın daha düşük orana düştüğünü hissedebilirsiniz. Mühendisliği inanılmaz derecede güzel bir makine.

Tıpkı Taycan sedan gibi, üç ekranlı kurulum net, hızlı tepki veriyor ve harika görünüyor. Bu göze hoş gelen görünümü de güçlü işlevsellikle birleştiriyor.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo bagaj

Taycan sedanından farklı olarak, 446 litrelik daha büyük bagaj hacmine sahip. Ayrıca ön tarafta şarj etme bölümünde kabloları gizlemek için 84 litrelik bir saklama bölmesi var. Alçak tavan çizgisine rağmen arkadaki boşluk harika. Araca çıkmak için bir eşik var.

Model:Porsche Taycan 4S Cross Turismo
Fiyat: £88,270
Pil/motor: 93.4kWh, 2x elektrik motoru
Güç: 570 hp / 650Nm
Şanzıman: 2 ileri otomatik, dört tekerlekten çekiş
0-100 kmh: 4.1 saniye
Maksimum Hız: 240 kmh
Mesafe: 450 km / 270kW DC (5-80% 23 dakika)
Yeni Porsche Taycan 4S Cross Turismo