Yeni 2021 Range Rover Sport SVR Ultimate Edition tanıtıldı. Range Rover Sport SVR Ultimate Edition, Land Rover’ın Özel Araç Operasyonları ekibi tarafından geliştirildi.

Range Rover Sport SVR Ultimate Edition

Land Rover, Ultimate Edition olarak adlandırılan 575 beygir gücünde Range Rover Sport SVR’nin daha cömertçe donatılmış bir versiyonunun örtüsünü kaldırdı. Yeni SUV, bu Eylül ayında şirketin Blenheim Sarayı’ndaki Salon Privé’deki gösteri standında resmi olarak görücüye çıkacak.

Yeni 2021 Range Rover Sport SVR Ultimate Edition fotoğrafları

Jaguar Land Rover’ın Özel Araç Operasyonları (SVO) departmanı tarafından inşa edilmiştir ve modele özel üç boya seçeneği ile birlikte gelecek.

Standart Range Rover Sport SVR üzerindeki stil revizyonları arasında siyah 22 inç dövme alaşım jantlar, siyah fren kaliperleri ve yeni havalandırmalı karbon fiber kaput yer alıyor. Otomobilin rozetleri ve dış cephesi de parlak siyah parçalarla değiştirildi.

Yeni 2021 Range Rover Sport SVR Ultimate Edition görüntüleri

Land Rover’ın yeni renk seçenekleri arasında Maya Blue Gloss ve Marl Grey Gloss yer alıyor. Her ikisinde de taban kaplaması boyunca karıştırılmış yansıtıcı cam pul parçacıkları var ve Land Rover bunun “yoğun bir yıldız benzeri ışıltı” verdiğini söylüyor. Üçüncü seçenek saten siyah kaplamadır ve her renk standart olarak kontrast oluşturan siyah tavanla gelir.

Yeni 2021 Range Rover Sport SVR Ultimate Edition iç mekan

Alıcılar siyah eloksallı metal direksiyondan vites değiştiriciler, modele özel aydınlatmalı sırt plakaları ve B sütunlarına monte edilmiş benzersiz krom “SV Bespoke” rozetleri ile kozmetik değişiklikler iç mekanda devam ediyor. Ayrıca deri ve suni süet döşeme karışımıyla süslenmiş SVR rozetli spor koltuk da var.

Yeni 2021 Range Rover Sport SVR Ultimate Edition iç tasarım

Standart Range Rover Sport SVR gibi, Ultimate Edition da 575 hp ve 700 Nm tork üreten süper şarjlı 5.0 litrelik V8 motordan güç alıyor. Land Rover, 4.5 saniyede 0-100 kmh ve 283 kmh maksimum hız için yeterli olduğunu söylüyor. Motor, sürüşü dört tekerleğe de gönderen sekiz ileri otomatik şanzımanla eşleştirildi. 2021 Range Rover Sport SVR Ultimate Edition, 4 çeker sistemi ve 8 ileri otomatik şanzıman ile gelecek.