Schumacher’in efsane performansı herkesi hayran bıraktı. Williams takım patronu Jost Capito, Haas sürücüsü Mick Schumacher’i öve öve bitiremedi.

Mick Schumacher geçen hafta Türkiye’de gerçekleştirilen sıralama turlarında harika bir performans sergilemişti ve kariyerinde ilk defa, ikinci aşamaya kalıp yarışa 14. sıradan başlamıştı.

Bu efsane performansın ardından dikkatleri üzerine çeken Schumacher, bu sene Nikita Mazepin’e karşı ciddi bir üstünlük kurmuş durumda ve çaylak olarak adlandırıldığı sezonunda genel anlamda harika bir performans sergiliyor.

Williams patronu Jost Capito, Alman RTL’ye verdiği röportajda Mick Schumacher’in performansını fazlasıyla övdü. Capito:

Mick’in mükemmel bir iş çıkardığını söylemeliyim.
Formula 1’deki ilk yılı olabilir ama işleri idare etme şekli, takımı yönetme şekli ve takımı arkasına alma şekli kesinlikle harika.
Kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir sürücü. Bence çok ileri gidebilir, Ferrari’de de olabilir. Potansiyeli çok büyük, zihinsel anlamda çok güçlü. Baskıyı kaldırabilecek gücü var. Bir sürücü olarak sahip olduğu yetenekler hakkında konuşmamıza gerek bile yok, kesinlikle her şeye sahip.
Türkiye’deki son yarışta ikinci bölüme kalması, onun için büyük bir başarıydı. Bu ona sadece daha fazla güç verecek.
Mick aynı zamanda  çok iyi bir adam ve gelecekte kazanmasına sağlayacak bir araçta olmayı gerçekten hak ediyor. Bunun olacağına eminim. Bu araç bir Williams olsaydı, daha da iyi olurdu!” diyerek gülümsedi.

Schumacher, gelecek sene Ferrari’nin desteği ile birlikte takibi Haas’la yarışmayı sürdürecek. Williams ise yeni sezonda Nicholas Latifi ve Alex Albon ile yarışmaya devam edecek.

Etiketler :