Tesla FSD 10.2 sürümü kusursuz çalışıyor. Geçtiğimiz aylara göre harika bir durumda fakat son aşamaya gelebilmesi için kendini biraz daha geliştirmesi gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın FSD sürümünü kapalı Beta programından çıkaracağını ve daha geniş kitlelere açılacağını paylaşmıştık. Güvenlik Skoru uygulaması ile her gün 1000 kullanıcının erişimine açılan sistemden yeni test videoları gelmeye devam ediyor.

Tesla Owners Silicon Valley adlı YouTube kanalı, her zaman yaptığı gibi FSD 10.2 sürümüyle de içerik üretmeye devam ediyor. Paylaşılan videoda aracın gayet iyi bir iş çıkardığını söylemek gerek. Fakat bazı anlarda hala sistemin kararsız noktalar var. Bu gibi durumlarda da sürücü kontrolü ele aldı ve herhangi bir kaza yaşanmadı.

Tesla FSD 10.2 Test Sürüşü

Bu videoda gördüğümüz şeyler, geçtiğimiz günlerde başka kullanıcılar tarafından paylaşılan videodakilerle çok benzerdi. Ancak bazı sürücülerin 10.2 sürümünün çalışmasıyla ilgili daha ciddi problemleri vardı. Önceki sürümlere oranla çok ciddi ilerleme kaydedilen versiyon, hatasız ve rahat bir sürüşe ulaşma konusunda şimdiye kadarki en iyisi diyebiliriz.

Bunun dışında 10.2 sürümünün genel kullanıma sunulma süreci genel olarak sorunsuzdu. Fakat sisteme yeni eklenen test kullanıcıları birtakım sorunlar yaşadı. FSD’nin düzgün çalışması için kamera sisteminin en baştan ayarlanması gerekiyordu.

Tesla, araçlarında radar sensörleri olmasına rağmen FSD’nin onları kullanmayacağını, çevreyi tanımak için sadece aracın kameralarına dayanan Pure Vision uygulamasının kullanılacağını belirtti. Tesla aynı zamanda, Pure Vision’ın sınırlı takip mesafesi olduğunu ve 120 km/sa hız sınırı olduğuna da vurgu yaptı.

FSD’de tam olarak uygulanmayan ama yeni eklenecek son büyük özellik olan Autosteer on City Streets özelliği de yakında zamanda kullanıcılar ile buluşacak.

Etiketler :