Tesla Roadster çıkış tarihi, Roadster çıkış tarihi ertelendi, Roadster Tesla ne zaman çıkacak, merakla beklenen Roadster ertelendi.

Tesla Roadster Çıkış Tarihi Ertelendi

2017 yılında ilk kez tanıtılan Tesla’nın Roadster aracı hayranlarını bir hayli heyecanlandırmıştı. Markanın Kasım 2017’de düzenlediği lansmanda Tesla Semi tırların hemen ardından Roadster’ı sahnede görmüştük. Aracın tanıtımda gösterilen hızlanması da bir hayli akılları baştan çıkarıcıydı.

Lansman’dan hemen sonra yapılan açıklamalara göre aracın üretim tarihi 2020 yılı içerisinde olarak bildiriliyordu. Ancak üretim bandına adım bile atamadı. Elon Musk tarafından yapılan son açıklamalara göre koronavirüs ve pandemi etkenlerinden de söz edilerek aracın üretime gireceği tarih 2022 yılı olarak söylendi. Musk’ın aksine Tesla şirketinin CEO’su ise son zamanlarda bir hayli artan çip krizinden dolayı modelin ancak 2023’te üretime girebileceğini söylüyor.

Tesla-Roadster
Tesla Roadster

Tesla Roadster Ne Zaman Çıkıyor

Elon Musk’ında attığı tweetlerden de bildiğimiz gibi son yıllarda global çip krizi ciddi anlamda bir çok markanın üretim oranları etkiliyor. Çiplerin bulunamaması ve zor temin edilmesi nedeniyle markalar üretimlerine bile ara vermek zorunda kalabiliyor. Bazı markalar ise çözüm olarak kullanılan araçlardan bile çipleri eksilteren üretime devam etmek zorunda kalıyor. Tesla’nın merakla beklenen bu modelinin şimdilik ne zaman çıkacağı kesin olarak belli değil görünüyor.

Hatırlarsak daha önce de Tesla’nın tanıttığı Cybertruck modelinin de ertelendiği haberini almıştık. Elon Musk’ın iddialarına göre 96 km/s hıza 1.1 saniyede ulaşan Tesla Roadster eğer 2023 yılında üretime girerse tarihin en uzun tasarlanan modeli olacak.