TOGG davası WIPO’nun kararı ile kaybedildi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Amerika Birleşik Devletleri’nde “togg.com” alan adını almak için açtığı davayı kaybetti. Verilen kararda TOGG’un haksız olduğu vurgulandı.

TOGG Davası Kaybedildi
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG)

TOGG istediği domaini alabildi mi? togg.com dava sonucu ne oldu? İşte son karar:

TOGG Davası Başarısız Sonuçlandı

Bildiğimiz üzere TOGG için çalışmalar tüm hızıyla devam etmesiyle birlikte, togg.com alan adının da alınması çalışmaları başladı. Daha öncesinde The Office of George Gloud şirketi bu alan adını almış. Bunun üzerine domaini almak amacıyla TOGG tarafından dava açılma yoluna gidildi. Ancak WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) yapılan şikayeti haksız bularak reddetti. Bunun yanında TOGG’un almak istenilen alan adını haksız bir şekilde ele geçirmeye çalıştığını vurguladı.

Davanın sonucuna göre ise TOGG’un domain üzerinde herhangi bir hak talep edemeyeceği belirtildi. Türkiye Otomobilleri Girişim Grubu’nun yapmış olduğu şikayet sert bir şekilde reddedildi.

Şirket Alan Adını Satmıyor

Müşterilerine IT hizmeti sağlayıcısı olan The Office of George Gloud 18 yıldır aktif olarak hizmetlerine devam ediyor. 2003 yılından itibaren ise “togg.com” domainine sahipler. Alan adı haklarını elinde bulunduran şirket ile görüşülmüş, ancak şirket domaini satmak istemiyor.