Toyota V8 Motorlu BMW 3 Serisi E30 ile tanışın. Bu Toyota V8’li BMW 3 Serisi E30’un modifiyesini kaçırmayın!

BMW 3 Serisi E30 için giriş seviyesi premium segmentinin en kaliteli ve en eğlenceli arabalarından biri diyebiliriz. Eşsiz bir tasarıma ve kendisini kanıtlamış güç aktarma organlarına sahip bu araç, aynı zamanda birçok tuning projesi için de oldukça sağlam bir platform ve güvenli liman olarak biliniyor. Şimdiye kadar sayısızca restore edilmiş veya modifiye edilmiş E30 gördük, ancak şimdi bahsedeceğimiz ise çok farklı bir seviye.

Cars.co.za’dan paylaşılan ve haberimizin en altında izleyebileceğiniz bu video, aynı zamanda Güney Afrika’nın olağanüstü bir tuning sahnesine sahip olduğunu herkese tekrar kanıtladı. Bu E30, normal bir iki kapılı E30 coupe’den farklı bir versiyon değildi, ancak gövdesinin yarılması gibi çeşitli sorunlara sahipti. Otomobilin sahibi bütün bu yeniliklerle üstyapıyı ve şasiyi onarırken aracı baştan aşağı boyama kararı alarak bu işe koyuldu. Süreç devam ederken, Ace Customs’taki uzmanlar, kablolamanın da çok kötü durumda olduğunu görünce araçtaki her şeyi atıp baştan yapmaya karar verdi.

Efsane BMW E30, elektronik aksamında bazı problemler yaşamasına rağmen, 1UZ Lexus V8 motoruyla dükkanlarına geldi. Ekibin bir Spitronics yönetim sistemi takmasının ardından motor düzgün bir şekilde çalıştı ve araca güç verdi. Güç aktarma organının ayarlanmasının ardından, tunerlar dikkatlerini otomobilin dışına çevirdi.

Bu aşamada aracın tüm gövde kitinin Ace Customs tarafından ithal edildiği ve takıldığı bilgisini paylaştılar. İç mekana geçtiğimizde ise, orijinal gösterge panelinin kaldırıldığını, yerine özel yapım orta konsol ve özel yapım alüminyum bir çizginin eklendiğini farkediyoruz. Unutmadan ekleyelim: Motordan daha fazla yararlanmak için bir NOS takıldı bu güzelliğe.

Toyota V8 Motorlu BMW 3 Serisi E30’un keyfini çıkarın:

Etiketler :

,