Volkswagen Arteon R vs Kia Stinger drag yarışı. Islak zeminde yapılan eğlenceli drag yarışının keyfini çıkarın.

VW Arteon, Avrupa’da orta boy D segmenti otomobillerin üzerinde bir segment olan bir yönetici otomobili olarak karşımıza çıkıyor. En büyük rakiplerinden biri olan Kia Stinger, D segmentinde yer almasına rağmen Arteon’dan sadece 35 milimetre daha kısa. Belki de buradan elde ettiği kazanımlar başkadır. Aslında Volkswagen, onu daha lüks bir model olarak sınıflandırsa da, en üst modelinde bile altı silindirli motor bulunmaması herkese biraz ironik geliyor.

Arteon R, 323 beygir gücü ve 420 Nm tork üreten 2.0 litrelik iyi bir bir turboşarjlı gaz motoruna sahip. Gücün aktarılması, kalkış kontrol fonksiyonlu yedi vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman aracılığıyla gerçekleşiyor. Peki ya tüm bunlar, Arteon’un V6 ile güçlendirilmiş Stinger GT’yi mağlup etmesi için yeterli olacak mı?

Carwow’dakilerin yayınladığı video tam da bu soruya cevap arıyor ve Kia’ya karşı Arteon R Shooting Brake kullanarak bir drag yarışı yapılıyor. VW’nin Güney Koreli rakibi, 370 beygir gücü ve 510 Nm tork üreten 3.3 litrelik bir V6 motorla yarışa katılıyor. Kendisinin Arteona göre oldukça ağır olduğunu da belirtelim.

Islak zeminde yapılan bir drag yarışında hem güç hem de çekişin çok önemli yeri vardır. Fakat bu yarışta çekişin daha önemli olduğu görülüyor. İşte geldik işin en güzel kısmına: her üç yarışın da kazananı aynı kişi. Volkswagen Arteon R vs Kia Stinger Drag Yarışı:

Etiketler :

,