Volkswagen ID.5 GTX 3 Kasım’da tanıtılacak. Volkswagen ID.5 GTX’in tanıtım tarihi belli oldu. ID.4’ün coupe-SUV gövdeli versiyonu yakın zamanda geliyor!

Volkswagen’in elektrikli SUV modeli ID.4, 2021 yılında “Dünyada Yılın Otomobili” ödülüne layık görülerek başarısını herkese kanıtlamıştı. Ancak Volkswagen burada durmadı ve ID isimlik elektrikli otomobil serisi yelpazesini büyütmeye devam etti. Hatta aile otomobili gibi görünen ID.4’ün performans odaklı bir GTX versiyonu da ortaya çıktı.

Bugünlerde ise gözler, ID.4’ün sportif gövdeli (coupe-SUV görünümlü) versiyonu üzerine çevrilmiş durumda. ID.5 olarak isimlendirilecek olan bu aracın tanıtımı için ise Volkswagen, aşağıdaki Twitter paylaşımından da görüldüğü üzere 3 Kasım tarihini işaret ediyor. Paylaşımda aracın silüetini gölgeli olarak da görüyoruz.

Fakat ID.5 zaten bir sır değil, hatta prototip hâlinin kamuflajlı görüntüleri bizzat Volkswagen tarafından daha önceden basına servis edildi. Bunun yanında bazı YouTube kanalları bu araç ile videolar bile çekme fırsatı bile buldu. Fakat Volkswagen’in tweet’inde “ID.5 GTX” ifadesi dikkatleri çekiyor. Buradaki GTX isim eki, aracın sadece GTX versiyonu şeklinde sunulabileceğini bizlere düşündürüyor.

ID.5 GTX’in, ID.4 GTX’in coupe görünümlü bir versiyonu olacak olmasından dolayı, aracın teknik özelliklerinin ID.4 GTX ile hemen hemen aynı olması bekleniyor. Yani aralarındaki büyük farklılıklar, görsellik ve boyut kısmında olacak.

ID.4 GTX’te ise 300 beygir güç ve 310 Nm tork değerleri ile birlikte 4 tekerden çekiş sistemi söz konusuydu. ID.4 GTX bu sayede 0-100 km/s hızlanmasını 6 saniyede tamamlıyordu.

Etiketler :

,