VW Golf 8 R vs Golf 8 GTI 45 Clubsport drag yarışı heyecanına katılın. Golf 8 R farkını ortaya koyuyor ve neden daha pahalı olduğunu kanıtlıyor.

Volkswagen Golf MK8’in spor yelpazesi şu anda aynı mimariye dayalı birkaç farklı modele sahip. GTE, GTI ve GTD sırasıyla elektrikli, benzinli ve dizel motorlarla çalışan giriş seviyesi hot hatch’lerdir. Bunun da ötesinde, Clubsport ve R versiyonları, mevcut nesil Golf’ün üretim biçimindeki tüm potansiyelini açığa çıkarıyor. Ancak bu donanım seviyeleri arasındaki performans farkı ne kadar büyük?

Bu yılın ağustos ayında, GTI ve GTD’nin Clubsport ile yarıştığını gördük. İkincisi, performans açısından nispeten minimum avantajlara rağmen, daha küçük kardeşleri karşısında rahat bir galibiyet aldı. Bugün, Clubsport’u doğrudan en üst düzey Golf R ile karşılaştırabiliriz ve yine ikisi arasında açıkça görülebilir farklar var.

YouTube’daki Motorsport Magazine kanalının yeni bir videosu bizi mavi Golf R’ın gümüş Golf GTI Clubsport ile buluştuğu keyifli yarışa götürüyor.

Etiketler :

, , ,