PSA bünyesi altında premium pazara giriş yapan yeni 2021 DS 4, birinci sınıf C segmenti SUV aile otomobili kulvarında rakiplerine zor anlar yaşatacağı kesin.

2021 DS 4 SUV İncelemesi

DS 4 boyutları, 4,440 mm uzunluğunda, 1,830 mm genişliğinde ve 1,470 mm yüksekliğindedir. Bu da onu Ford Focus’tan biraz daha uzun ve daha geniş yapar. Ön uç, DS’nin amiral gemisi modeli DS 7 Crossback’ten biraz tasarım oyunu ödünç alıyor; İnce LED farlar, kaput kapatma hattının hemen altına oturur, gündüz yanan farlar ön uçtan aşağıya doğru gelir ve alt tampona karışır.

2021 DSG 4 yan tasarım

Aerodinamik verimliliğe yardımcı olmak için açılır kapı kolları eklenmişken, DS 4 20 inç kadar büyük jant-lastik ile sunuluyor.

İki ek DS 4 modeli de daha ortaya çıktı: DS 4 Cross ve Performance. Cross, ön tamponun alt kısmına ve yan eteklere takılan siyah ekler ile daha sağlam görünümlü bir SUV makyajına kavuşurken, tavan rayları, benzersiz alaşımlar ve siyah pencere çerçeveleri görünümü tamamlıyor. Kar, çamur ve kum modlarına sahip gelişmiş bir çekiş kontrol sistemi, bir başka özel opsiyondur.

2021 DSG 4 arka tasarım

DS 4 Performance Line, herhangi bir mekanik yükseltmeye sahip değil, ancak siyah pencere çerçeveleri, ön ızgara ve arka lambalarla süslenmiş sportif bir görsel makyaj alıyor.

2021 DS 4 fotoğrafları

İçeride, sadece birkaç fiziksel düğme kalmış ve kabin tamamen dijital hale geliyor. Üç dijital ekran, ana kabin düzenini oluşturuyor. Direksiyonun arkasında yer alan dijital gösterge (kadran), gösterge panelinde orta konsolda bulunan yeni beş inçlik ekran aracılığıyla çalıştırılan navigasyon ve medyayı görüntüleyen ikinci bir 10 inç ekran var. Şirket buna DS Smart Touch adını veriyor.

2021 DS 4 iç mekan

DS’nin artırılmış gerçekliğe diğer tüm sistemlerden daha yakın olduğunu iddia ettiği yeni bir baş üstü ekranı da tanıtıldı. Navigasyon talimatları, aracın ön camına değil, dört metre ilerideki ve 21 inç genişliğindeki yola yansıtılıyor.

DS ayrıca görünür havalandırma deliklerinin eksikliğine dikkat çekiyor. Ana ünite, merkezi ekranın hemen altındaki fiziksel düğmeler şeridinin arkasına entegre edildi.

DS7 Crossback ve Peugeot 3008 ile aynı EMP2 platformunu temel alan yeni 2021 DS 4, plug-in hibrit güç aktarma organı seçeneğiyle sunuluyor ve tam elektrikli bir versiyonu yok. Güç aktarma organı, 223 bg üretiyor, 31 millik elektrikli menzil için 1.6 litrelik benzinli motor ve elektrik motorundan oluşuyor.

Diğer güç aktarma organı seçenekleri arasında 129bhp, 178bhp ve 223bhp ile tanıdık PureTech benzinli motordan üç ve dört silindirli üniteler bulunurken, 128bhp Blue HDI dizel de alıcılar için mevcuttur. Tüm modeller standart olarak sekiz ileri otomatik şanzıman ile geliyor.

Adaptif hız sabitleyici, DS Gece Görüşü, öndeki yolu izleyen ve otomobilin süspansiyonunu otomatik olarak öndeki yüzeyle en iyi şekilde başa çıkacak şekilde ayarlayan DS Aktif Tarama Süspansiyonu ile çok teknolojik bir araç olacak.

SUV sayfamızdan diğer SUV araçlara göz atabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Etiketler :

, ,