Yeni Audi S3 olağanüstü bir makine ve 2022 modeli geldiğinde her zamankinden daha güçlü olacak. Motoru artık 365 beygir gücü üretecek, aynı zamanda oldukça keskin bir tasarıma sahip olacak.

Yeni Audi S3 Genel Bakış

Biz bunu beklerken, Alman ABT Sportsline küçük Audi’ye bazı modlar yaptı. Satış sonrası firma, Audi’nin performans modellerini başka bir seviyeye taşıma konusunda uzun bir geçmişe sahip ve şirket, Ingolstadt’ın en ünlü RS modellerinden bazıları için aşırı yükseltmelerde uzmanlaşmasına rağmen, daha küçük bir aracı nasıl daha fazla yapacağını da biliyor. ABT ile ilgili sahip olduğumuz tek bilgi, arabalarının görünümünün genellikle oldukça gösterişli olması.

Yeni Audi S3 tasarımı

Neyse ki ABT, stil konusunda her zamanki formülüne sadık kalmadı. Önde 19 inç ve arkada 20 inç jantlı kademeli tekerlekler ile geliyor. Bunlar, elmas vurgularla mat siyah renkte tamamlanıyor. Arabanın iç ve dış kısımlarındaki hafif rozetlerin yanı sıra, arabanın geri kalanı hemen hemen stok görünüyor. Bununla birlikte, satış sonrası indirme sistemlerinin yakında sunulacağına dair hiçbir şüphemiz yok. Ayrıca yolda, önümüzdeki baharda satışa sunulacak paslanmaz çelik egzoz sistemi de yeni Audi S3’de var. Bu versiyon, dört inçlik egzoz boruları ile tamamlanacak.

Yeni Audi S3 fotoğrafları

Stil ve gürültü çok az değiştirildi, ancak ABT önemli olan yerlerde gerçek iyileştirmeler yaptı. Standart S3’ün 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli motoru 306 hp ve 295 lb-ft tork üretirken, ABT’nin otomobil üzerindeki çalışması, çıkışının şaşırtıcı bir 365 hp ve 331 lb-ft torka sıçramasını sağladı. Yoldaki performansıyla ilgili herhangi bir iddiada bulunulmadı, ancak stok S3’ün 0-100 km / saat hızının 4,8 saniye olduğunu düşünürsek şüphesiz biraz daha azaldı. Çok fazla göze çarpmayı sevmeyenler için hepsi harika bir paket gibi görünüyor, ancak ABT’nin daha iddialı RS3 düştüğünde sonuna kadar gideceğinden şüphemiz yok.