2021 yeni Hyundai Tucson bomba gibi geliyor. N Line paketi ile SUV severlerin gönlünü çalacağı kesin.

2021 Yeni Hyundai Tucson Genel Bakış

Hyundai, 2021’de daha sportif bir tarza sahip N-Line versiyonunu piyasaya sürerek yeni Tucson’unun “tasarım devriminden” en iyi şekilde yararlanacak.

Yeni SUV ailesinin ilk partisi yıl sonundan önce satışa çıkacak ve ilkbaharda N-Line versiyonu eklenecek. Standart Tucson’a göre “agresif, ayırt edici dış tasarım özellikleri ve farklı iç detaylar” vaat ediyor. Yeni Tucson ne zaman gelecek diye soruyorsanız ülkemize büyük ihtimalle 2021 yılında gelecek.

Tucson N-Line için herhangi bir teknik ayrıntı sağlanmadı, ancak daha yüksek motor seçenekleriyle sunulmasını bekliyoruz. Hyundai’nin daha sportif bir his için yay ve amortisörlerini revize etmesi de mümkün.

Ayrıca net olmayan şey, N-Line’ın daha sonra gelecek olan en üst düzey N performans varyantı için bir önizleme işlevi görüp görmediği. Hyundai, N-Line’ı “N yüksek performanslı markaya giriş seviyesi” olarak tanımlarken, ateşli bir Tucson birkaç yıldır söylentiler arasında. Yani daha güçlü bir versiyon da gelebilir.

hyundai tucson jant

Koreli firmanın dünya çapında en çok satan dördüncü nesli, 48V hafif hibrit teknolojisine sahip 1.6 litrelik dört silindirli benzinli-dizel motorlar ve 227bhp 1.6 litrelik T-GDi hibrit serisiyle satışa sunulacak.

Hyundai henüz performans detaylarını vermemiş olsa da, önümüzdeki yıl turbo şarjlı bir plug-in hibrit versiyon gelecek.

Yeni Hyundai Tucson, Hyundai’nin “Parametrik Gizli Işıklar” olarak adlandırdığı cesur yeni bir ön ızgaraya sahip. Harika LED farlar ve “mücevher benzeri” yan aydınlatmalar ızgaranın köşelerine entegre edilmiş ve döndürüldüğünde diğer ışıklardan ayırt edilemiyor.

Yan tasarım sade devam ederken, arka tarafta cam sileceği tavana monte edilip spoilerda gizlenmiş. Hyundai için bir ilk; Markanın logosu arka camın altına yerleştirilmiş.

4500 mm uzunluğunda ve 1865 mm genişliğinde olan Tucson, eskisinden 20 mm daha uzun ve 15 m daha geniş, 2680 mm dingil mesafesi 10 mm uzatılmış.

Hyundai Avrupa dış tasarımcısı Eduardo Ramirez, yeni Tucson’un tasarımını “oldukça cesur” olarak nitelendirdi.

Denemeyi seviyoruz ve tasarımda her zaman çok farklı bir karakter bulmaya çalışıyoruz. Yine de bu aynı formülü her arabaya uygulayacağımız anlamına gelmiyor.


Ramirez şöyle devam etti:

Bu kadar başarılı olan bir arabayı değiştirmek her zaman büyük bir zorluktur. Tucson’la çok gurur duyuyoruz, ancak daha ileri gitmemek yerine başardığımız şeyi elde tutmaya çalışma tuzağına düşmek istemedik. İnovasyon yapmakta özgür hissettik, gizli ışıklar gibi projesi bu şekilde hayat buldu.

İç mekan, minimalist, ‘katmanlı’ bir tasarımla önceki Hyundai modellerinden radikal bir şekilde ayrıldı. Hyundai, kapladıkları alanı azaltmak ve daha yumuşak bir hava akışı sağlamak için doğrudan ve dolaylı havalandırma kanallarını birleştiren yeni “Çoklu Hava Modu Teknolojisi” ni tanıttı.

hyundai tucson iç mekan

Hyundai, arka diz mesafesini artırdığını söylüyor. Tüm modeller, arka koltukların altına monte edilmiş hibrit varyantlardaki pillerle aynı iç boyutlara sahip.

Hyundai ayrıca hibrit ve PHEV modellerinde merkezi bir hava yastığı ve uzaktan park etme gibi bir dizi yeni güvenlik sürücü yardım özelliği ekledi.

Hyundai ayrıca Tucson’un sürüş ve yol tutuşunu iyileştirmek için de çalıştı. Araç dinamiği mühendisi Julio Varela, “sürüşü daha rahat ve eğlenceli hale getirmeye” odaklanıldığını söyledi. Normal, Eco ve Sport sürüş modlarını içeren aracın “Elektronik Kontrollü Süspansiyonu” ile birlikte sunulan N performans aralığının dışındaki ilk Hyundai. Dört tekerlekten çekişli varyantlarda üç ekstra arazi odaklı mod mevcut.

Yeni Hyundai Tucson incelememizi okuduğunuz için teşekkürler. Diğer arabalar için otomobil inceleme kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler :

,