Yeni Mercedes C serisi fiyatı açıklandı. Yeni nesil Mercedes-Benz C-Serisi’nin Türkiye fiyatı belli oldu!

Yeni C serisi, tek motor ve tek donanım seçeneğiyle ülkemizde satışa sunulmaya başlandı.

Mercedes-Benz C-Serisi, kısa zaman önce yeni nesline kavuştu. 1982’den beri C-Serisi adı altında satılan bu model, W206 kodlu yeni nesliyle ülkemize de giriş yaptı. Yeni nesil S-Serisi’nden bir hayli ilham alan bu model, ülkemizde ilk olarak sedan gövde tipi, tek motor ve tek donanım seçeneği ile satışa sunuldu.

Mercedes-Benz’in internet sitesi üzerinde yeni nesil C-Serisi; C200 Edition 1 AMG adlı donanım paketi, 204 beygir gücündeki 1.5 litrelik turbo benzinli motoru ve 9G Tronic şanzıman ile kullanıcılara sunuluyor.

Yeni Mercedes C Serisi Fiyatı

Yeni Mercedes C Serisi başlangıç fiyatı ise 922.000 TL olarak açıklandı. Aracın üzerindeki opsiyonel donanımlara göre fiyat değişiklik gösterebilir.

1.5 litrelik turbo benzinli ve güçlü bu motorun diğer özelliklerini merak ediyorsanız; 300 Nm Tork, 0-100 km/s hızlanma değeri 7.1 saniye ve maksimum süratinin 241 km/s olarak açıklandı. Yakıt tüketimi de ortalama 6.6 litre/100km olarak paylaşılmış.

Güçlü motor faktörüne ek olarak yeni Mercedes-Benz C-Serisi, standart olarak 9.5 inç boyutunda gelen, opsiyonel olarak da 11.9 inç’e yükseltilebilen dikey ekranı ve yepyeni konsol tasarımıyla da iç mekanda iddialı kokpit tasarımlarına devam ediyor. Başta da belirttiğimiz gibi, aracın dışına ek olarak iç mekan tasarımı da yeni S-Serisi’ne fazlasıyla benziyor.

Etiketler :