İşte yeni Wallbox şarj modelleri. Etkinlikte, şarj istasyonlarının geleceği, yeni nesil şarj teknolojileri ve şarj istasyonu modelleri açıklandı.

Kurulduğu 2015 senesinden beri, her türlü elektrikli otomobile uygun akıllı şarj çözümlerini bireysel ve kurumsal müşterileri için geliştirmeye devam eden Wallbox markası, 67’den fazla ülke ve 530’dan fazla çalışanıyla, büyümeye devam ediyor. Evler, işletmeler ve şehirler için yenilikçi elektrikli otomobil şarj çözümleri sunan Wallbox, bugün düzenlenen etkinlikte gelecek ile ilgili planlarını aktardı.

Doğan Trend Otomotiv tarafından ülkemizde faaliyet gösteren ve dünyanın araç şarj istasyonları alanında en başarılı üreticilerinden olan Wallbox, Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) tarafından düzenlenen etkinlikte yeni hedeflerini açıkladı.

MG’nin Koşuyolu bayisinde gerçekleşen etkinlikte; şarj istasyonlarının geleceği, yeni nesil şarj teknolojileri ve otomobil şarj altyapısının geleceği konusunda aktarımlar yapıldı. OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin ve Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin’in katılımlarıyla gerçekleşen buluşmada Wallbox modelleri de yer aldı.

Konuyla ilgili olarak OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin şu açıklamaları yaptı:

Elektrikli araçların yavaş yavaş piyasaya hakim olmasıyla birlikte, hem kullanıcı alışkanlıklarında hem araç önceliklerinde hem de yetkili satıcıların iş yapış şekillerinde değişimler yaşanacağı neredeyse kesin. Elektrikli araçların şarj ihtiyacı, menzil tartışmalarını ve şarj sürelerini gündemimize getirecek. Ayrıca altyapı çalışmalarının yaygınlığı ve kolaylığı da geleceğimizi şekillendirecek önemli konuların başında geliyor. Wallbox ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde işte bu altyapı hazırlıkları, hızlı şarj üniteleri ve yaygınlaştırma konularında değerli bilgileri sizinle paylaşma imkanı bulacağız.

Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin’de şu açıklamaları yaptı:

Elektrikli araç pazarı, oldukça hızlı bir şekilde ülkemizde artış gösteriyor. Dolayısıyla şarj üniteleri de artık bayilerin olmazsa olmazı haline gelecek. Kısacası gelecek, e-mobilite ile şekillenecek. Biz de Wallbox markalı şarj ünitelerimizi, OYDER çatısı altındaki yetkili satıcılara önce İstanbul’da başlattığımız bir etkinlik ile anlatıyoruz.